Byt - rekonstrukce kuchyně

 

 

​Uspořádání kuchyně

Uspořádání kuchyní vychází z obvyklého uspořádání interiéru. Je tedy   možné, že vaše kuchyň některému ze základních pravidlům bude odpovídat. Tedy pokud nemáte jasnou a to velmi atypickou představu interiéru kuchyně. 

Lineární kuchyně

(kuchyň na jedné stěně) Lineární kuchyně jsou podle názvu jednořadé uspořádáním. Lineární kuchyň je vhodná pro úzké dlouhé místnosti, kam se jiné uspořádání nevejde. Lineární uspořádání kuchyně využijeme hlavně u malých kuchyní. Je dobré, když stěna, na které je kuchyňská linka s hlavní pracovní deskou, nemá okna nebo dveře. Šířka lineární kuchyně má mít minimálně 1,8 metru. Pracovní zóny v lineární kuchyni jsou uspořádány vedle sebe s doporučením umístit mycí zónu uprostřed.

Souběžná kuchyně - Dvouřadá kuchyně

dvouřadá kuchyně je vhodná tehdy pokud  máte dostatek prostoru. Dvouřadá kuchyně je jedním z nejlepších možných variant. Při uspořádání interiéru souběžné kuchyně máte před sebou vždy to, co zrovna chcete používat - dřez, sporák, ledničku. Šířka souběžné kuchyně má být alespoň 250 cm.

Kuchyně ve tvaru L

uspořádání kuchyně ve tvaru "L" je dobrou volbou, pokud do kuchyně umístíte stůl, který se snadněji vejde do protilehlého rohu kuchyně. Uspořádání interiéru kuchyně do tvaru L minimalizuje problémy s nadměrným provozem v pracovní části kuchyně.

Kuchyně ve tvaru U

vytvoří opravdu luxusní kuchyň. V interiéru kuchyně ve tvaru U bude vždy všechno po ruce. Kuchyňské práce jsou rychlejší a příjemnější, zde se dá mluvit o obytné kuchyni. Je možné využívat jednu stěnu jako servírovací plochu.

Kuchyně se středovým ostrůvkem

má velmi osobitý ráz. Interiér kuchyně je řešen do tvaru U a je doplněn středovým ostrůvkem. Tento ostrůvek rozšíří  pracovní prostor kuchyně. Máte tak nejlepší interiér kuchyně jaký je možné si pořídit.