Bytové jádro

Nejvýznamnější zásah do rekonstrukce bytu jednoznačně vyžaduje přestavbu bytového jádra. Právě náročnost a rozsah stavebních úprav, které jsou spojeny s přestavbou bytového jádra, určují vlastně jeho prvořadost.

Rozsah stavebních úprav bytového jádra určuje, jakým způsobem a komu je potřeba rekonstrukci bytového jádra ohlásit, jaké podklady jsou nutné doložit a kdo musí rekonstrukci schválit. Za zmínku také stojí, kdo je oprávněn rekonstrukci bytového jádra provádět.

Více o problematice legislativy naleznete zde

Velmi důležité je hned na začátku promyslet, zda zachováte původní dispozici bytového jádra, nebo přistoupíte k jejím zásadním změnám.

Při zachování původní dispozice získáte téměř vždy pár centimetrů, které původně zabírala konstrukce bytového jádra i na stranách, kde je plná panelová stěna a taktéž se zvýší světlá výška prostoru.

Při plánování nového bytového jádra vřele doporučujeme spojit se s renomovanou firmou, která má zkušenosti s rekonstrukcí bytových jader a dokáže Vám poradit a ukázat jaké jsou možnosti dispozičního řešení pro konkrétní typ bytového jádra.

Dispozice a změny

Každé bytové jádro lze při promyšleném plánování, vhodném rozmístění předmětů a citlivém posouzení všech průchozích a užitných prostor předělat na skutečně moderní až luxusní domácí zázemí.

Malá ukázka vhodně navržených změn u bytového jádra typu garsonky.

U jádra došlo k vysunutí příčky mezi koupelnou a kuchyní o cca 30 cm do kuchyně. To umožnilo dostat do koupelny závěsný kloset, vanu BeHappy (RAVAK) 150 cm, nábytkové umyvadlo šíře 60 cm, galerkupračku a sušičkurohovou skříňkutopný elektrický "žebřík" a samozřejmě doplňky - věšákydržáky,...

kuchyni je prostorná linka se všemi moderními spotřebiči a dostatečným prostorem pro jídelní kout.