Jádro typ H

Bytové jádro H je poměrně variabilní a umožňuje více variant změn. Možnosti dispozičních úprav je limitováno půdorysem bytu.

Varianta 1 (H1) - původní půdorys

U této varianty zachováme původní půdorys bytového jádra - dojde jen k výstavbě nových stěn (Ytong/pórobeton/sádrokarton) a ke změně vybavení koupelny a WC. 

Varianta 2 (H2) - spojení koupelny a WC na původním půdorysu

Tato varianta spojí koupelnu a WC do jednoho prostoru s jedním vstupem.  Celý prostor působí dojmem mnohem větší koupelny, než by se čekalo. Nevýhodou je, že se v koupelně přijde o jednu stěnu, a bývá komplikované nalézt místo pro pračku. 

Varianta 3 (H3) - vstup do koupelny z chodbičky mezi vstupní chodbou a kuchyní

Zajímavá varianta s častým využitím posuvných dveří do koupelny. Lze také spojit s WC. Pokud to dispozice dovolí a lze posunout zadní stěnu více směrem do kuchyně, vzniká ve spojení s WC velký prostor.

Varianta 4 (H4) - rozšíření koupelny o chodbičku do kuchyně, případně vstupní chodbu

Tuto variantu lze využít, pokud to dispozice bytu umožňuje, tedy lze projít přes pokoj do kuchyně. Velmi se zvětší prostor koupelny, případně může dojít i ke spojení koupelny a WC. 

Varianta 5 (H5) - 2 samostatné koupelny

U některých dispozic bytu lze realizovat, s využitím chodbičky do kuchyně a přesným rozdělením prostoru, 2 samostatné koupelny se dvěma WC a dvěma sprchovými kouty. 

FOTOGALERIE JÁDRA TYP H

H1

H2

H3

H4

H5